Makaron Konjac Shirataki Noodles 1kg - DIET-FOOD
Makaron, który nie ma kalorii, nie zawiera cukru i tłuszczu i tym sposobem nie tuczy? Tak, to możliwe. Mowa o makaronie konjac, znanym również pod nazwą makaron shirataki. Jest to największy hit dietetyczny ostatnich czasów. Można się nim zajadać bez wyrzutów sumienia i strachu, że dieta odchudzająca pójdzie na marne. W przeciwieństwie jednak do wielu innych produktów typu „light” naprawdę jest zdrowy. Produkt ten stanowi idealną alternatywę dla klasycznego makaronu i ryżu. Dzięki temu, że nie zawiera jajek, soi, pszenicy i żadnych innych zbóż glutenowych, może być spożywany przez osoby będące na diecie bezglutenowej oraz stosujące dietę wegetariańską lub wegańską. Makaron jest bezpieczny także dla cukrzyków.
Makaron konjac shirataki – co to takiego?
Makaron shirataki wytwarzany jest z korzenia rośliny noszącej nazwę konjac i jest tradycyjnym produktem azjatyckim znanym w tamtejszej kuchni od wieków. Otrzymał nawet certyfikat od JAS, czyli Japanesse Agricultural Standard. Głównym składnikiem makaronu jest glukomannan, czyli błonnik, który nie podlega trawieniu i tym samym zapewnia uczucie sytości na bardzo długi czas. Konjac makaron charakteryzuje się znikomą ilością tłuszczu i nie zawiera cukru. Jest wolny od konserwantów i sztucznych dodatków. Jego dobroczynny wpływ na zdrowie został potwierdzony licznymi badaniami. Bulwa rośliny konjac jest bardzo bogatym źródłem witamin i mikroelementów. Zawiera potas, magnez, wapń, żelazo, miedź, fosfor, cynk, a także w witaminę A, E, D, C oraz witaminy z grupy B.
Makaron konjac w diecie odchudzającej
Czy odchudzanie może być łatwe, przyjemne i bezbolesne? Z makaronem konjac właśnie takie jest. Produkt ten posiada wiele właściwości, które mogą pomóc osobom na diecie odchudzającej. Przede wszystkim zawiera znikomą ilość kalorii – około 6 kcal w 100 gramach. Zwiększa objętość posiłków co stanowi duży atut w przypadku odchudzania. Do tego, dzięki zawartości glukomannanu, na długi czas wypełnia żołądek opóźniając uczucie głodu i zmniejszając ryzyko podjadania między posiłkami, a także pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit i poprawia pasaż jelitowy. Przeciwdziała zaparciom i korzystnie oddziałuje na metabolizm. Wspomaga również proces redukcji tkanki tłuszczowej i wykazuje zdolność do obniżania zbyt wysokiego stężenia cholesterolu całkowitego i poprawy stosunku HDL/LDL, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za jego stosowaniem podczas diety odchudzającej.
Makaron shirataki dla wegan, cukrzyków i osób nietolerujących glutenu
Tak naprawdę nie tylko osoby na diecie redukcyjnej powinny sięgać po makaron konjac shirataki. Produkt doskonale sprawdza się również w przypadku cukrzyków. Zawarty w makaronie glukomannan ma zdolność do poprawy glikemii, a co za tym idzie z powodzeniem może być stosowany w leczeniu żywieniowym insulinooporności i innych form zaburzeń gospodarki węglowodanowej – również cukrzycy. Poleca się go także weganom i wegetarianom. Dzięki temu, że nie zawiera pszenicy i innych zbóż glutenowych, może być bezpiecznie spożywany przez osoby cierpiące na celiakię lub nadwrażliwość na gluten.
Makaron konjac shirataki – alternatywa dla ryżu i makaronu
Ponieważ makaron shirataki jest neutralny w smaku, doskonale wchłania aromat i smak produktów, z którymi jest podawany. Wymieszany z sosem lub gulaszem, zyskuje wyrazisty smak i po chwili jest gotowy do spożycia. Konjac makaron można zapiekać, podsmażać lub dodawać do sałatek. Co ciekawe, makaron może być serwowany nie tylko na słono, ale również na słodko. Świetnie pasuje do rosołu oraz do innych zup, choć oczywiście z powodzeniem można go podać z truskawkowym sosem lub innym owocowym syropem. Świetnie zastępuje ryż i klasyczny makaron. Może być też stosowany jako zamiennik ziemniaków. To, jak przygotujemy ten makaron, zależy już tylko od naszej inwencji twórczej i indywidualnych preferencji.
wartość energetyczna 33 kJ / 8 kcal
tłuszcz <0,1 g
węglowodany 1,1 g
błonnik 1,8 g
białko <0,3 g
cukier <0,2 g
sól <0,01 g
woda, mąka z rośliny Konjac, wodorotlenek wapnia
Kraj pochodzenia: Chiny.
Przechowywać w temperaturze od +5°C do +28°C