Informacje o produkcie
  • Olej Sezamowy 250ml - VitaCORN

Olej Sezamowy 250ml - VitaCORN

Producent: 114VitaCORN
status_icon
Produkt jest niedostępny
gwarantowana data przydatności do spożycia: minimum 4 miesiące
18.49
Out Of Stock
Olej sezamowy otrzymywany jest z tłoczonych na zimno nasion sezamu, co pozwala mu zachować właściwości odżywcze. Bogaty jest w kwasy tłuszczowe, zarówno jedno- jak i wielonienasycone. Jest nieco inny niż pozostałe oleje ze względu na delikatny orzechowy posmak. Olej sezamowy może być bez przeszkód stosowany do sałatek, surówek oraz zup.
Sposób użycia: stosować najlepiej na zimno do surówek, sałatek, majonezów, sosów, zup, ryb lub do gotowania i krótkotrwałego smażenia.
Wartość odżywcza w 100 g produktu:

wartość energetyczna 3690 kJ = 900 kcal
tłuszcze ~97 g
w tym:
kwasy tłuszczowe nasycone ~14 g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone ~39 g
kwasy tłuszczowe wielonienasycone ~44 g
węglowodany, w tym cukry ~0 g
białko ~0 g
sól ~0 g
cholesterol ~0 mg
błonnik ~1 g
1 łyżka oleju = ~8g

Skład:

100% olej sezamowy zimno tłoczony, nierafinowany

O firmie:

Firma VitaCORN jest przedsiębiorstwem rodzinnym założonym w 1988 roku. Jej celem jest przede wszystkim produkcja zdrowej oraz naturalnej żywności. Jest ona wiodącym producentem olei, które zostały docenione w całym kraju. Pracownicy mają wieloletni staż, niezbędne doświadczenie oraz wiedzę na temat produkcji zdrowej żywności. Wkładają duży wysiłek w to, aby powstające w fabryce oleje służyły naszemu zdrowiu.
Drugim produktem wytwarzanym w tej samej firmie są otręby owsiane, pszenne, żytnie oraz wiele innych atrakcyjnych dla naszego organizmu produktów. Wybierając produkty tej firmy zagwarantujesz sobie nie tylko zdrowy wygląd oraz uczucie lekkości, ale również pełnię siły do większego działania, także do uprawiania sportu.