Informacje o produkcie
  • Amarantus z Miodem 160g - Amarello - EKO

Amarantus z Miodem 160g - Amarello - EKO

status_icon
Produkt jest niedostępny
7.62
Out Of Stock
Specyfikacja
Grupa Towarowa:
Certyfikowane Produkty Rolnictwa Ekologicznego (BIO, Organic)
Amarantus zwany szarłatem wyniosłym pierwotnie pochodzący z Ameryki Środkowej jest obecnie uprawiany również w Polsce. Choć znany już przez Inków i Azteków amarantus jest u nas coraz częściej nazywany zbożem przyszłości, gdyż ma zdecydowanie więcej wartości odżywczych niż popularna i wszechobecna pszenica. Jest on niezastąpionym składnikiem diety bezglutenowej, gdyż nie zawiera glutenu.
Wegetarianie i weganie cenią sobie nasiona amarantusa EKO za aminokwasy egzogenne, których organizm nie może sam syntetyzować i musi dostarczać w pożywieniu. Wszystkich cieszy również zawartość skwalenu. Amarantus możesz krótko gotować jak kasze lub dodać do potraw gotowanych, a także spożyć bezpośrednio lub z mlekiem/jogurtem.

Amarello to pierwsza na polskim rynku marka stworzona dla chorych na celiakię i osób wrażliwych na gluten. Skład większości produktów oparty jest na amarantusie, zwanym "złotem Inków". Zawiera on więcej wapnia niż mleko, więcej żelaza niż szpinak, więcej magnezu niż czekolada, więcej błonnika niż owies i białko bardziej wartościowe niż sojowe.
Produkt bezglutenowy. Stworzony z myślą o chorych na celiakię oraz dla osób wrażliwych na gluten
Wartość odżywcza w 100 g produktu:

wartość energetyczna 1715 kJ (407 kcal)
tłuszcz 6,2 g
w tym kwasy nasycone 2,6 g
węglowodany 67 g
w tym cukry 15 g
błonnik 20 g
białko 25 g
sól 0,06 g
magnez 250 mg (67%**)
żelazo 8,8 mg (63%**)
** procent dziennej referencyjnej wartości spożycia

Skład:

ekspandowane nasiona amarantusa* (82%), melasa buraczana*, miód* (5%)
* produkt rolnictwa ekologicznego, nr certyfikatu PL-EKO-04
Kupując na tej aukcji masz pewność, że ten produkt posiada znak rolnictwa ekologicznego

O firmie EkoProdukt:

Założyciel Marek Kubara postanowił porzucić karierę naukową na Politechnice Częstochowskiej, by w pełni poświęcić się swojej wielkiej pasji, którą był zdrowy styl życia. Zamiłowanie do obserwacji, jak dieta oparta na ekologicznych produktach wpływa na samopoczucie człowieka oraz wiele lat zainteresowań przerodziło się w bogatą ofertę firmy: markę żywności EkoProdukt, produkty bezglutenowe Amarello, naturalne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną pod marką Dobra Kaloria.
Firma stale sięga po nowoczesne rozwiązania, inspirując się pomysłami oraz opinią dietetyków i lekarzy z całego świata. Eksperymentuje z rozmaitymi składnikami, testuje nowe metody – takie jak np. prażenie ziaren w gorącym powietrzu bez dodatku tłuszczu, korzysta także z pomysłów, jakie rodzą się podczas codziennego życia.
Marki firmy są cenione za wysoką jakość, wspaniały smak oraz oryginalne receptury, z których większość produktów wytwarzana jest ręcznie tradycyjnymi metodami. Mają pozytywną opinię renomowanych ośrodków badawczych, m.in. Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, Akademii Medycznej w Gdańsku, Instytutu Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie oraz Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu. Badania wykonane w tych ośrodkach potwierdziły wysoki standard jakościowy wyrobów firmy EkoProdukt KUBARA sp. j.